Keith AllisonKeith Allison to absolwent University of Exeter, gdzie uzyskał wykształcenie wyższe w zakresie optymalizacji opieki zdrowotnej nad zwierzętami. Stał się  pracownikiem naukowym Wydziału  Badań nad Weterynarią, Epidemiologią i Ekonomią ( VEERU-Veterinary Epidemiology and Economics Research Unit ) Uniwersytetu w Reeding.

 

Jednym z jego głównych zainteresowań była identyfikacja naturalnych źródeł bioaktywnych w roślinach i innych substancjach stosowanych w karmie dla zwierząt, a także ich wpływu na utrzymanie dobrego stanu zdrowia.

 

Od 1980 roku  Keith prowadził program rozwojowy produktów handlowych opartych na naturalnym sposobie odżywiania się gatunku, bez zastosowania dodatków syntetycznych, witamin i innych związków chemicznych w procesie produkcyjnym ani jako suplementów odżywczych dodawanych do karmy dla zwierząt.Takie podejście coraz częściej uważa się za istotny wkład w  zakresie utrzymania dobrego stanu zdrowia i zwalczania wielu przewlekłych chorób u zwierząt , w tym chorób skóry, układu trawienia, problemów ze stawami i zakażeniami pasożytniczymi.

 

Keith Allison zdobył znaczne doświadczenie w zakresie badań nad zdrowiem zwierząt i rozwojem produktów, pracując w międzynarodowych firmach farmaceutycznych oraz produkujących pasze, karmy dla zwierząt i nutraceutyki ( spożywcze produkty prozdrowotne ) dla zwierząt. Był doradcą w kwestiach dotyczących produkcji i marketingu karm organicznych i suplementów żywieniowych w sektorze weterynaryjnym i rolniczym.

Keith Allison pracował także w Royal Society of Medicine ( Królewskie Towarzystwo Medyczne ), na kilkunastu brytyjskich uniwersytetach prowadził gościnnie wykłady, miał także swój wkład w wiele publikacji na temat  zwierząt opracowywanych w Wielkiej Brytanii oraz USA.

Keit Allison jest twórcą składów wszystkich karm Green Pantry.