Każdy pies potrzebuje mięsa

wilk2Twój pies, choć oswojony i łagodny, jest bardzo blisko spokrewniony z dzikimi wilkami. Psy pochodzą od wilka i chodź ich charakter i temperament został ” udomowiony „, to dzika natura cały czas w nich drzemie. Jednak dzięki karmie GreenDog wszystkie psy otrzymują to, co wilk musi sam zdobyć każdego dnia.

Nie chodzi tu jednak tylko o charakter: budowa układu pokarmowego udomowionych psów i wilków jest taka sama. Niezależnie od tego, czy masz Jack Russell Terriera czy Golden Retrievera-każdy z nich ma te same potrzeby pokarmowe: potrzebuje wysokiej jakości mięsa.  Nawet jeśli ich „ofiara” (sucha karma) jest podana w małych kawałeczkach, psy będą bronić swojej miski by nikt nie zabrał im jedzenia.

Dlaczego psy gorzej trawią pokarmy roślinne niż mięsne ?

Przodkowie psa (wilki) wędrowali po lasach w poszukiwaniu zdobyczy i dokładnie wiedzieli co mają upolować by przeżyć. Podstawą diety wilków  było i jest do tej pory mięso. Ich przewód pokarmowy jest specjalnie przystosowany do takiej właśnie diety. Skąd to wiemy ?  „Jadłospis ” każdego zwierzęcia jest ściśle powiązany z budową jego układu pokarmowego. Zasada jest prosta: im trudniej jest strawić dane pożywienie, tym dłuższy ( w stosunku do długości ciała zwierzęcia ) musi być przewód pokarmowy, aby mogły w nim zostać strawione i wchłonięte substancje odżywcze.Zwierzęta roślinożerne mają o wiele dłuższy przewód pokarmowy, a mięsożerne ( w tym wilki i psy ) – krótszy.

Dla przykładu: u psa stosunek długości przewodu pokarmowego do długości ciała psa jest bardzo mały i wynosi około 6:1, u kota jest on jeszcze mniejszy i wynosi 4:1, zaś u krowy, która żywi się paszą stosunek długości przewodu pokarmowego do długości ciała wynosi 21:1 a u kozy jest on jeszcze dłuższy 26:1.

Niech natura będzie wzorem, by dostarczać psu to co dla niego najlepsze każdego dnia.

wilk-i-zajacKiedy wilk upoluje zdobycz (np. królika), otrzymuje wszystko, czego potrzebuje jako przedstawiciel swojego gatunku. Mięso wraz z roślinami, ziołami i substancjami mineralnymi, które znajdowały się w żołądku ofiary, dostarczają mu wszystkich substancji odżywczych.  Tak podana porcja znacznie szybciej rozkłada się w jego żołądku, nie powodując przykrych dolegliwości.

Pamiętajmy więc, że najbardziej odpowiednie składniki dla zdrowej diety psa to cenne białka pozyskane ze świeżego mięsa, lekkostrawne węglowodany i naturalne  witaminy i minerały.

To jest właśnie podstawa zdrowej diety dla wszystkich  psów.

Dlaczego Twój pies może chorować po spożycie popularnych karm ?

Wiele dostępnych popularnych  suchych i mokrych karm dla zwierząt nie spełnia jednak tych wymogów.  Często można przeczytać na etykiecie, że karma zawiera:

  • podroby i zwierzęce produkty uboczne (skóra, kości, wnętrzności)
  • ciężko strawne zboża i rośliny
  • dodatki chemiczne (wzmacniające smak i zapach)
  • wypełniacze, które zwiększają objętość karmy

Wiele psów może nie poradzić sobie z tak dużą ilością niepożądanych składników w codziennej diecie. Konsekwencją mogą być liczne problemy zdrowotne, które objawiają się:

  • alergiami
  • swędzeniem skóry
  • zmatowieniem sierści
  • biegunkami lub zaparciami

Produkty GreenDog NIE zawierają szkodliwych ani ciężko strawnych substancji.

GreenDog bazuje na Odżywianiu Holistycznym, które odpowiada naturalnej diecie psa. Stanowi ono wsparcie dla systemu odpornościowego i jego żywotności, ponieważ utrzymuje odpowiednią florę trawienną i stwarza możliwość samooczyszczania systemu trawiennego. Regularne stosowanie karmy GreenDog chroni także przed rozwojem pasożytów w układzie pokarmowym.


obj-pasozyty

Naturalna ochrona

Naturalna ochrona przed pasozytami, pchłami, kleszczami

Więcej

holistic

Co to jest karma holistyczna

Więcej

produkty-s

Produkty GreenDog

Więcej