karma holistczna kopia


Karma holistyczna- najlepsze pożywienie, jakie możesz podać psu

Karma holistyczna to wzorcowy, idealny jadłospis dla Twojego psa. Dieta holistyczna ma kilka bardzo ważnych celów:

  • dostarcza zwierzętom wszystkich składników pokarmowych, które są im potrzebne do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania organizmu,
  • pozwala na wyeliminowanie z pożywienia składników sztucznych, szkodliwych i ciężko strawnych,
  • chroni przed chorobami, wywoływanymi przez niedobory substancji odżywczych, alergiami pokarmowymi i pasożytami.

Holistyczny-czyli jaki ?

Holistyczny znaczy: całościowy. Holistyka zakłada, że organizm funkcjonuje prawidłowo dzięki równowadze. Jeśli pojawiają się jakieś choroby lub dolegliwości, mogą być one powodowane przez wiele czynników-np. osłabienie odporności organizmu, a to z kolei może być spowodowane niewłaściwym odżywianiem. W żywym organizmie działa efekt domino-jedne problemy mogą pociągać za sobą inne.

Dlaczego zwykłe karmy nie spełniają swojego zadania ?

Karmy komponowane bez zastosowania reguł holistyki zawierają składniki niekorzystne dla zwierząt mięsożernych. Zdarza się, że część białka pochodzenia zwierzęcego jest w nich zastępowana mniej wartościowymi i trudniejszymi do strawienia ( w naturalnej, nieprzetworzonej postaci ) białkami roślinnymi. Dotyczy to zwłaszcza tzw. węglowodanów strawnych ( skrobi ) z ziaren zbóż i ziemniaków.

Jak komponuje się dietę holistyczną ? 

Diety holistyczne opierają się zazwyczaj na kilku źródłach białka pochodzenia zwierzęcego ( np. drób, ryba, jagnięcina itp.). W ten sposób uzyskuje się lepsze zbilansowanie profilu aminokwasowego u zwierząt mięsożernych. Jednocześnie  zabezpiecza się zwierzęta przed niedoborami podstawowych aminokwasów limitujących.

Dodatkowo dieta holistyczna zachęca do stosowania w żywieniu zwierząt warzyw i owoców, ale jednocześnie ogranicza produkty zawierające gluten ( ziarna zbóż ). Holistyczne podejście do żywienia psa i kota zakłada także wykorzystanie tłuszczów jako źródeł energii, natomiast pomija zupełnie produkty węglowodanowe. Zazwyczaj zalecane jest użycie kilku różnych źródeł tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

Karmy holistyczne- starannie skomponowane i dokładnie przebadane składniki 

Karmy holistyczne stanowią odrębną grupę produktów Super Premium, czyli doskonale zbilansowanych pokarmów, zawierających substancje odżywcze z różnych, najczęściej naturalnych źródeł.

Podstawowym elementem holistycznych produktów są wysokiej jakości naturalne dodatki prozdrowotne, stosowane w pokarmach przeznaczonych dla ludzi: antyoksydanty, prebiotyki i probiotyki oraz inne substancje biologicznie czynne. Bogaty skład i naturalne surowce, bez sztucznych polepszaczy i konserwantów sprawia, że można stosować holistyki jako alternatywę żywieniową dla zwierząt, u których zdiagnozowano jedną z postaci niepożądanych reakcji na pokarm ( alergia pokarmowa, nietolerancja pokarmowa itp. )

Proces produkcji, który pozwala zachować składniki odżywcze 

Karmy holistyczne charakteryzują  się bardzo wysoką jakością użytych do produkcji surowców ( zazwyczaj wszystkie są tzw.human grade ), przetworzonych w jak najmniejszym stopniu. Bardzo często są one wytwarzane z lokalnie występujących surowców ( miejscowe uprawy, czy ubojnie zwierząt ), nie trzeba zatem narażać ich na długotrwały transport i przechowywanie, w trakcie których mogłoby dochodzić do obniżenia ich wartości.

Jedna z zasad produkcji holistycznych pokarmów opiera się na natychmiastowym przetworzeniu składników bez ich uprzedniego przechowywania, czyli natychmiast po pozyskaniu. Kolejną ważną cechą produktów holistycznych jest ich organiczność, czyli unikanie sztucznych dodatków na rzecz wprowadzenia naturalnych substancji.

Oczywiście jest to kosztowniejszy proces produkcji, który jednocześnie ma swoje przełożenie na odpowiednio wyższą cenę takich produktów. Niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę, iż w każdej karmie muszą znaleźć się środki konserwujące, zabezpieczające produkt przemysłowy przed zepsuciem. Dlatego bezpieczniej jest wybierać karmy holistyczne, w których środki konserwujące bazują na naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia psa składnikach.


psy-mieso

Psy potrzebują mięsa

Więcej

obj-pasozyty

Naturalna ochrona

Naturalna ochrona przed pasożytami, pchłami, kleszczami

Więcej

f-a-q

Pytania

Więcej